Panie z Ośrodka Szkolno- Terapeutycznego

14. 01. 2020R. gościliśmy w naszym przedszkolu Panie -terapeutki z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego. Panie przeprowadziły pogadankę na temat: DZIECI NIEWIDOME SĄ WŚRÓD NAS. Panie opowiadały o nauce orientacji w przestrzeni i samodzielnym poruszaniu, które obejmuje: technik ochraniających, ustalenie kierunku poruszania, rozpoznawanie odgłosów przestrzeni, korzystanie z pomocy przewodnika, posługiwanie się laską, korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Panie zaprezentowały duże i grube książki oraz opowiedziały o nauce pisma dotykowego systemem Braille’a (system sześciu punktów rozmieszczonych na obwodzie prostokąta- istnieją 63 znaki).

panie z osrodka zerowka

Dzień Babci i Dziadka

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia” Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. To były naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

zerodziadekzerodziadek2

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 22.01.2020r., gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas balu dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach.

bal0bal01

Dzień Popcornu

24 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Popcornu. Z okazji tego dnia dowiedzieliśmy się, jak i z czego powstaje popcorn oraz mieliśmy okazję go posmakować. Wykonaliśmy taże popcornową pracę plastyczną.

pop1pop2